Sot nis “Flaka e Janarit”

Sot nis “Flaka e Janarit”

Sot, më 11 janar 2019, nis Manifestimi kulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”, edicioni i 28-të, i organizuar nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, që u kushtohet të gjithë dëshmorëve të rënë në luftën për liri.

Agjenda e aktiviteteve është si vijon:
11 janar 2019
Ora 10:00 – Homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe te lapidarët e shtatoret në qytet,
Ora 10:30 – Vizitë në Kazermën e FSK-së në Gjilan,
Ora 11:00 – Vizitë në familjen e Rexhep Malës dhe Nuhi Berishës,
Ora 17:00 – Ndezja e flakadanit të “Flakës…”, para shtatores së heronjve Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha.

KOMENTE