Sot finalja e Kupës së Kosovës, KB.Rahoveci për histori

Sot finalja e Kupës së Kosovës, KB.Rahoveci për histori

Kb.Rahoveci dhe Kb. Z Mobile Prishtina do të takohen sonte për ndeshjen vendimtare të fituesit të Kupës së Kosovës në basketboll.

Në palestrën e renovuar Mizahir Isma, “vreshtarët” do të kërkojnë titullin e parë në këtë garë kundër Z Mobile Prishtinës.

Rahoveci ka depërtuar deri në finale të Kupës së Kosovës në basketboll, për herë të parë në histori të klubit.

Ndeshja zhvillohet nga ora 17.00. Ndërsa, finalja e femrave në mes të Penzës dhe Prishtinës zhvillohet nga ora 14:30.

KOMENTE