Sot do të mbajë mot kryesisht me diell

Sot do të mbajë mot kryesisht me diell

Sipas Institutit Hidrometeorologjik  të Kosovës, gjatë ditës së diele do të mbajë mot kryesisht me diell.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të vazhdoj ti mbajë vlerat e mbinormales, por masat e ajrit të cilat do të vijnë nga juglindja edhe pse të dobëta do të jenë aktive dhe do të krijojnë kushte për ajër të cilësisë së mire.
Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare.

KOMENTE