Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu dhe bore

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu dhe bore

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të mërkurën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu dhe bore, ndërsa në viset malore parashihet të bie borë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius. ndërsa maksimalet 3-6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-9 m/s. /2LONLINE.com/

KOMENTE