Sonte TNS-Feronikeli, ëndrra vazhdon

Sonte TNS-Feronikeli, ëndrra vazhdon

Kampioni i Kosovës, Feronikeli, do të përballet sonte në orën 20:00 me kampioni i Premierligës së Uellsit, The New Saints, në kuadër të rrethit të parë kualifikues për në Ligën e Kampionëve.

Feronikeli dhe The New Saints do të luftojnë për një vend në kuadër të rrethit të dytë kualifikues, që do ta dërgojë fituesin një hap më afër grupeve të Ligës së Kampionëve.

Për ta siguruar këtë vend, Feronikeli do të duhet të tentojë që të marrë rezultat sa më të mirë në ndeshjen e sotshme, që zhvillohet në Uells, dhe pastaj ta sigurojë kualifikimin në ndeshjen kthyese, që do të zhvillohet në Kosovë.

KOMENTE