Sonte finalja e Ligës së Kombeve, Portugali-Holandë

Sonte finalja e Ligës së Kombeve, Portugali-Holandë

Pa praninë e Cristianos, Portugalia e siguroi gjysmëfinalen, por gjithsesi iu desh ndihma e madhe e pesë herë fituesit të Topit të Artë për të arritur në finale.

Ylli i Juventusit shënoi dy gola të shpejtë dy minuta para fundit të ndeshjes për t’ia siguruar fitoren portugezëve 3:1 kundër Zvicrës.

Ndërkohë, Holanda u desh të djersitet më shumë për të arritur në finale ndaj Anglise, me rezultatin perfundimtar 3:1.

Finalja mes Portugalisë dhe Holandës nis në orën 20:45 dhe zhvillohet në stadiumin e Portos.

KOMENTE