“Skifterat” gati, “Do të triumfojmë së bashku se ndryshe s’bon”!

“Skifterat” gati, “Do të triumfojmë së bashku se ndryshe s’bon”!

Stadiumi ‘Fadil Vokrri’ pritet të ‘vërshohet’  nga tifozët gjilanas, ‘Skifterat’. Kjo pasi, klubi i tyre i zemres, Gjilani të enjten e zhvillon ndeshjen e vitit, në barazh me Besën.

Ata kanë paralajmëruar udhëtim për të enjten në përkrahje të ekipit, duke vlerësuar se këtë e kanë për detyrë.

“Edhe pse përfundimi në zonën e barazhit ishte jo meritor dhe aspak i mirëpritur ne do të jemi aty për të inkurajuar trajnerin dhe lojtarët të vazhdojnë aty ku përkasim , në Superligë !

Do të triumfojmë së bashku , se ndryshe sbon”, thuhet në njoftimin e Skifterave.

Dueli Gjilani – Besa luhet të enjten prej orës 16:00 në kryeqytet.

KOMENTE