Shqipëria mposht Kazakistanin, në rrugë për të kryesuar grupin

Shqipëria mposht Kazakistanin, në rrugë për të kryesuar grupin

Shqipëria ka shënuar fitore të madhe në “Air Albania” në kuadër të javës së pestë të Ligës së Kombeve. Kuqezinjtë kanë mposhtur Kazakistanin me rezultat 3-1 duke rikthyer shpresat për vendin e parë në grup.

Skuadra e drejtuar nga Rey Manaj e gjeti golin në minutën e 16-të me anë të Sokol Cikalleshit, i cili realizoi me kokë pas krosimit të Memushaj. Shqipëria dyfishoi rezultatin në minutën e 23-të të ndeshjes me anë të mbrojtësit Ardian Ismajli.

Dersa, lojtarët e Shqipërisë ishin të shpërqendruar pas festës së golit, Kazakistani shfrytëzoi rastin për të shënuar.

Por, Shqipëria nuk u dorëzua dhe shënoi golin e tretë në minutën e 61-të, ku nga penalltia e fituar nga Abrashi realizoi Rey Manaj.

KOMENTE