Shqipëria e mposht bindshëm Islandën

Shqipëria e mposht bindshëm Islandën

Shqipëria ka shënuar fitore të thellë kundër Islandëz. Kuqezinjtë fituan me rezultat 4-2 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që u zhvillua në “Elbasan Arena”.

Golat për Shqipërinë i shënuan Dermaku (32′), Hysaj (52′), Roshi (78′) dhe Cikalleshi (83′). Ndërsa ,për islandezët realizuan Sigurdson (47′) dhe Sigthorsson (58′).

Me këtë fitore, Shqipëria mbetet në vendin e katërt me 9 pikë pas Turqisë, Francës dhe Islandës.

KOMENTE