Shorti për “Euro 2022”, Kosova në futsall në grup me Gjermaninë

Shorti për “Euro 2022”, Kosova në futsall në grup me Gjermaninë

Në Nion është hedhur shorti për kualifikimet e Kampionatit Evropian 2022 në futsall, që do të mbahet në Holandë.

Kombëtarja e Kosovës u përfshi në Grupin F, ku do të ketë për kundërshtarë Gjeorgjinë, Gjermaninë dhe Austrinë.

Ndeshjet e rrethit të parë kualifikues do të mbahen në Gjeorgji, prej 29 janar deri më 2 shkurt.

KOMENTE