Shëroni plasaritjet në thembër me metoda natyrale

Shëroni plasaritjet në thembër me metoda natyrale

Të çarat në thembër kanë aftësinë të përhapen duke lënë kështu këmbë tuaja të plasaritura të jenë të ekspozuar ndaj të gjitha baktereve, sidomos gjatë kohës që jeni në plazh duke ecur zbathur.

Ne ju sjellim disa produkte natyrale për të shëruar këmbët.

Limoni

Metoda e parë për rigjenerimin e lëkurës së plasaritur është lëngu i limonit. Aplikojeni direkt në lëkurë me një leckë.

Vaj ulliri

Aplikoni vaj ulliri direkt në këmbët tuaja.

Vaj kokosi

Aplikoni vaj kokosit në këmbët tuaja para se të flini. Vishni çorape dhe mbajini gjatë gjithë natës.

Qumësht

Përzieni 1 filxhan qumësht me 5-7 gota ujë të ngrohtë. Zhytini këmbët në këtë përzierje për rreth 15 minuta

KOMENTE