Shefat isufi kampion evropian i boksit, sportist i rrallë nga Lugina në arenën ndërkombëtare (video)

25 vjeçari Shefat Isufi nga Tërnoci i komunës së Bujanocit ka fituar titullin kampion i Evropës në IBF kategoria gjysmë e rëndë. Ai mundi kundërshtarin e tij Sllavisha Simonoviq nga Serbia gjatë boksimit që u zhzvillua në Regensburg të Gjermanisë.

Shefat Isufi deri më tani ka 24 boskime me 19 fitore, 3 humbje dhe dy barazime.

Ky boksier nga Lugina ka arritur të tregojë profesionalizëm e kulturë të lartë sportive dhe është një nga boksierët e rrallë që nga një klub lokal depërton në arenën ndërkombëtare./Titulli.com/

KOMENTE