Shaqiri uron Zvicrën për ditën e pavarësisë

Lojtari shqiptar që luan me përfaqësuesen e Zvicrës, Xherdan Shaqiri është ndër futbollistët e parë me nënshtetësi zvicerane që i ka uruar Zvicrës ditën e pavarësisë. Zvicra sot feston ditën e pavarësisë, ndërsa Xherdan Shaqiri ka përgatitur një urim special për vendin e tij.
“Faleminderit për mbështetjen tuaj! Unë jam shumë i lumtur për Zvicrën dhe ky është fjalimi i parë dedikuar njerëzve këtu! Gëzuar Zvicër! shkruan Shaqiri në rrjetet sociale.

VIDEO https://www.facebook.com/XS1991/videos/1066945486715061/

KOMENTE