Shaqiri sot ka ditëlindjen, vjen urimi nga Liverpool-i

Futbollisti me prejardhje nga Kosova, Xherdan Shaqiri sot ka ditëlindjen dhe bëhet 28 vjeç. Ylli i Liverpoolit, i lindur në fshatin Zhegër të Gjilanit është një nga shqiptarët më të njohur në botë.

Shaqiri, i cili mbron ngjyrat e Kombëtares së Zvicrës ka pasur një karrierë mjaft të suksesshme, ku përveç tjerash ka fituar dy herë Ligën e Kampionëve, me Bayern Munihun dhe së fundmi me Liverpoolin.

Një urim të veçantë, 28- vjeçari e ka marrë edhe nga skuadra e tij aktuale, Liverpooli.

#Have a great day

KOMENTE