Shaqiri refuzon Zvicrën për Liverpoolin, kjo është arsyeja!

Mesfushori kosovar, Xherdan Shaqiri ka refuzuar ftesën nga Zvicra në kualifikimet për “Euro 2020″, vetëm që të jetë më i përqendruar këtë edicon me Liverpoolin.

Vendimi i Shaqirit vjen pasi që Klopp i premtoj atij se do të aktivizojë më shumë.

Ndërkaq, skuadra e Liverpolit, pak orë më parë ka publikuar një shkrim ku thotë se Klopp e lavdëron Shaqirin dhe kërkon që ai të jetë në 100 për qindëshin e tij këtë sezon.

KOMENTE