A po largohet Shaqiri nga Liverpool, ja skuadra që po interesohet për të?!

A po largohet Shaqiri nga Liverpool, ja skuadra që po interesohet për të?!

Pas një edicioni të plotë me Liverpoolit, duket se Xherdan Shaqiri do të largohet nga klubi, derisa West Ham duket destinacioni i preferuar i 27-vjeçarit.

Dhe “Daily Post” shkruan se West Hami ka filluar të interesohet për mesfushorin nga Zhegra e Gjilanit.

Mediumi i sipërpërmendur shkruan se West Ham do të ofrojë 22.5 milionë funte për Shaqirin, shumë të cilën e kërkon vetë klubi nga “Anfield”.

Liverpooli e bleu Xherdan Shaqirin për 13.5 milionë funte në afatin kalimtar të verës së kaluar, dhe fillimi i tij në “Anfield” ishte mahnitës.

Shaqiri e përfundoi edicionin në Premierligë me gjashtë gola dhe tre asistime, dhe kampanja e tij te Liverpooli nuk mund të cilësohet e dështuar.

KOMENTE