Shaqiri nuk e harron vendlindjen, solidarizohet me Gjilanin

Shaqiri nuk e harron vendlindjen, solidarizohet me Gjilanin

Pas aksidentit që ndodhi në Gjilan, ka reaguar me pikëllim edhe futbollisti i njohur me prejardhje nga Kosova, Xherdan Shaqiri.

Përmes Instagramit, futbollisti i Liverpool-it  ka postuar një fotografi të ngjarjes dhe ka treguar se po lutet për vendlindjen e tij.

Xherdan Shaqiri që mbron ngjyrat e Zvicrës është nga fshati Zhegër, Komuna e Gjilanit dhe në shumë rastë gëzimi e trishtimi nuk e harron vendlindjen.

KOMENTE