Shaqiri: Mund të arrijmë shumë, treguam se jemi të fortë

Shaqiri: Mund të arrijmë shumë, treguam se jemi të fortë

Ylli nga Kosova, Xherdan Shaqiri ka luajtur disa ndeshje të rëndësishme nën drejtimin e Jurgen Klopp me Liverpoolin.

Ai ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit ku është shprehur  i lumtur për arritjet e skuadrës.

“Kjo është gjëja më e rëndësishme për një grup të madh, që të ketë bashkëjetese. Gjithsesi, mund të arrijmë shumë – dhe e pamë atë në lojë, veçanërisht kundër Barcelonës. Ne kishim disa lojtarë që nuk luajtën, kështu që treguam se grupi ynë është shumë i fortë. Kjo është shumë e rëndësishme gjithnjë, sidomos për këtë lojë”, ka thene Shaqiri.

Shaqiri ishte pjesë e skuadrës së gjashtë personave të Jordan Henderson që fitoi një turne mini të mbajtur gjatë seancës së dytë të trajnimit të kampit të Marbella të martën në mbrëmje.

“Ndihemi shumë mirë, po stërvitemi shumë të vështirë dhe përgatitëm çdo sekondë për këtë loje. Natyrisht mentalisht ne jemi gjithashtu ngadalë, ngadalë duke menduar për lojë dhe përgatitja është gjëja më e rëndësishme në të qenit gati për këtë lojë të rëndësishme”, perfundoi Shaqiri.

KOMENTE