Shaqiri: “Heronjtë vijnë dhe shkojnë, legjendat mbesin përgjithmonë”

Shaqiri: “Heronjtë vijnë dhe shkojnë, legjendat mbesin përgjithmonë”

Të dielën, e gjithë bota u trondit me lajmin se një helikopter – në të cilin ndodhej legjenda e basketbollit Kobe Bryant – u përplas në një kodër në Kaliforni.

Në atë helikopter gjendeshin nëntë persona, 8 pasagjerë dhe piloti. Në messin e pasagjerëve ishin Kobe Bryant dhe vajza 13 vjeçare e basketbollistit, Gianna Gigi Bryant – asnjëri nuk mbijetoi.

Bota e mbare ka ngushelluar familjen, ndersa i fundit eshte futbollisti gjilanas, Xherdan Shaqiri. I fundit që ka reaguar është mesfushori shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri.

“Heronjtë vijnë dhe shkojnë, legjendat mbesin përgjithmonë”, ka shkruar Shaqiri në Instagram.

KOMENTE