Shaqiri blen veturë super luksoze, krahasohet me Ronaldon

Xherdan Shaqiri është tashmë në mesin e yjeve, pasi madje edhe në parking, ai tashmë është në klas botëror.

Xherdan Shaqiri dhe vetuar e tij luksoze u krahasuan me ato të Cristiano Ronaldos i cili poashtu ka një SUV Rolls-Royce Cullinan (571 PS), e që kushton pothuajse gjysmë milioni franga.

Në ndeshjen e parë të çerekfinales në mes Porto dhe Liverpool-it ai është përsëri në stol. Në gjashtë ndeshjet e fundit Shaqiri ishte në pozicionin e njëjtë.

Kjo e dallon atë nga yje si Cristiano Ronaldo, kundër Ajax-it, ose Paul Pogba dhe Romel Lukaku, të cilët janë të vendosur te luajne nga Manchester United kundër Barcelonës.

Tutje Blick raporton se Shaqiri tashmë shkon njësoj si Cristiano, Pogba, Lukaku dhe Griezman me një makinë luksoze të tipit Rolls-Royce, ngjyrë e zezë me çmim marramendës.

KOMENTE