Sfida e radhës për Dritën, pret Ferizajin si nikoqir

Sfida e radhës për Dritën, pret Ferizajin si nikoqir

Kf.Drita nesër me fillim nga ora 13:30 sfidohet nga Ferizaj në ndeshjen e xhiros së 22 të Ipko Superligës së Kosovës në futboll.

Drita e pret si nikoqir Ferziajin në Stadiumin e Qytetit në Gjilan, për të kërkuar tri pikë të reja. Drita po qëndron mirë në pozitën e 4, por ndiqet nga rivali lokal Gjilani të cilët kanë tri pikë më pak në pozitën e 5.

Ferizaji në këtë takim nuk ka cfarë të humb, pasi janë në zonë të rrezikshme për barazh dhe po luftojnë për mbijetesë.

Tri pikët e arta janë të vlefshme për të dyja klubet, kështu që na pret një vikend i ‘nxehtë’ , ku si favorit në letër mund të jetë Drita për shkak terrenit dhe si kampion në fuqi, por Ferizaji mund të befasojë gjithashtu.

KOMENTE