Rron Broja vishet bardhë e kaltër, përforcon edhe më tepër skuadrën e “intelektualëve”

Rron Broja vishet bardhë e kaltër, përforcon edhe më tepër skuadrën e “intelektualëve”

Fanella me numër 4, e skuadrës bardhë e kaltër, FC Drita, tani e tutje do të jetë e rezervuar për lojtarin Rron Broja, përforcimi i radhës i klubit gjilanas.

Ja njoftimi i plotë i FC Drita:

Rron Broja është INTELEKTUAL

Kemi kënaqësi që ti themi mirë se u riktheve në superligën e Kosovës RRON BROJA, njërit prej lojtarëve më me vlerë viteve të fundit në superioren e Shqipërisë, që tani do të jetë një INTELEKTUAL i veshur bardhë e kaltër.

Broja përveq superliga e Kosovës, eksperiencë ka bërë edhe në Belgjikë, në Maqedonin e Veriut dhe së fundmi në superioren e Shqipërisë!

Broja u prit nga drejtori sportiv i klubit z. Valon Zymberi i cili i dëshiroj mirseardhje në klubin bardhë e kaltër. Marrëveshja mes palëve është arritur deri në qershor të 2023.

Rroni do të bartë fanelën me numrin 4 që është edhe numri i tij i preferuar!

KOMENTE