Rrahmani në formacionin e javës së tetë të kualifikueseve

Rrahmani në formacionin e javës së tetë të kualifikueseve

Ishte protagonist duke e shënuar golin e parë në fitoren e Kosoves 2:0 ndaj Malit të Zi dhe duke ia vazhduar ëndrrën Kosovës për kualifikim historik në Evropian.

Ndërsa, nuk lejoi asnjë rrezik për Kombëtaren e Kosovës nga mysafirët.

Kapiteni i Kosovës është zgjedhur në formacionin e javës së tetë të kualifikueseve për Kampionatin Evropian.

Ai është vlerësuar me botën 8.3 dhe gjendet përkrah yjeve botërorë si Kane, Sterling e Gundogan.

KOMENTE