Ronaldo pritet të ftohet në gjyq për akuzën për përdhunim

Ronaldo pritet të ftohet në gjyq për akuzën për përdhunim

Cristiano Ronaldo pritet të ftohet në gjyq për t’u përballur me akuzën për përdhunim nga Kathryn Mayorga.

Para tetë muajve, Kathryn Mayorga e akuzoi Cristiano Ronaldon se e kishte përdhunuar në orët e hershme të 13 qershorit të vitit 2009, në Las Vegas, pasi ishin takuar në një klub nate.

Menjëherë, avokatët e Mayorgas filluan ta kërkonin adresën e superyllit portugez, pasi policia e Las Vegasit e rihapi këtë rast. Ekipi ligjor i Ronaldos ka tentuar t’i shmanget këtij procesi dhe dokumentet gjyqësore tregojnë se ata nuk kanë ndihmuar në gjetjen e vendndodhjes së shtëpisë.

Por, tani është gjetur adresa e shtëpisë së 34-vjeçarit në Torino, përmes dokumenteve ligjore të pronësisë. Gjatë javëve në vazhdim, sapo të përkthehen të gjitha dokumentet, avokatët e Mayorgas do t’ia dërgojnë Ronaldos thirrjen për gjyq.

Avokatët e Ronaldo, por edhe vetë portugezi, e kanë mohuar këtë lajm disa herë. Megjithatë, për shkak të dokumenteve të besueshme të publikuara, policia e Las Vegasit i ka rihapur hetimet për këtë rast.

KOMENTE