Ronaldo e nis vitin 2020 me tre gola, Juventusi merr kreun

Ronaldo e nis vitin 2020 me tre gola, Juventusi merr kreun

Cristiano Ronaldo e ka nisur mbarë vitin 2020. Juventusi e ka mposhtur 4-0 Cagliarin, Ronaldo ka realizuar het-trik dhe një tjetër gol Higuain.

Portugezi ka kompletuar het-trikun e parë për vitin 2020 kundër Cagliarit, sfidë në të cilën Juve mori pikët e plota duke triumfuar 4-0.

Të gjithë golat Juventusi i shënoi në pjesën e dytë.

Pas kësaj fitore, Juve ka shkuar në kuotën e 45 pikëve e vetme në krye të Serie A dhe do të presë se çfarë do të bëjë sonte rivali, Interi, që nga ora 20:45 përballet me Napolin.

KOMENTE