Rikthehet Superliga, ky është orari i javës së pestë

Rikthehet Superliga, ky është orari i javës së pestë

Pas pushimit disa ditorë, rikthehet Superliga e Kosovës në futboll. Java e katërt rikthehet këtë të premte, ndërsa, xhiroja e pestë zhvillohet në mesjavë.

FC Drita e pret në shtëpi kampionin në fuqi Feronikelin të shtunën në Stadiumin e Qytetit në Gjilan nga ora 16:00.

Ndërsa, SC Gjilani udhëton në Drenicë për ndeshjen e radhës.

Ndërsa, xhiroja e pestë, pra java e pestë e Superligës zhvillohet në mesjavë dhe ky është orari.

E mërkurë (18 shtator)

Llapi – Drita

Trepça ’89 – Prishtina

Gjilani – Ballkani

E enjte (19 shtator)

Feronikeli – Flamurtari

Vushtrria – Drenica

Dukagjini – Ferizaj

Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 16:00.

KOMENTE