Rikthehen ndeshjet basketbollistike të Superligës, derbi në Prizren

Rikthehen ndeshjet basketbollistike të Superligës, derbi në Prizren

Në fundjavë do të zhvillohet xhiroja e 24-të e Superligës së Kosovës në basketboll. Kjo xhiro do të sjellë shumë ndeshje interesante. Ndeshja e parë do të zhvillohet mes Bashkimit dhe Ponte Prizrenit, një takim interesant ku përballë njëra-tjetrës do të jenë dy skuadrat e Prizrenit.

Përballja tjetër e së shtunës do të zhvillohet ndërmjet Trepçës dhe Pejës, dy skuadrave me traditë në basketbollin e Kosovës.

Ndeshja më interesante e kësaj jave do të zhvillohet ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Rahovecit.

Takimi i fundit do të zhvillohet ndërmjet Lipjanit dhe Sigal Prishtinës. Lipjanasit kanë një fitore dhe 20 humbje, kurse prishtinasit kanë 15 fitore dhe pesë humbje. Feronikeli pushon në këtë xhiro.

Superliga – Java 24

E shtunë

17:00 Bashkimi – Ponte Prizreni

19:00 Trepça – Peja

E diel

17:00 Golden Eagle Ylli – Rahoveci

19:00 Lipjani – Sigal Prishtina

Feronikeli pushon

KOMENTE