Rezultatet në ndeshjet e DigitAlb Kupës së Kosovës, katër takime shkojnë në vazhdime

Rezultatet në ndeshjet e DigitAlb Kupës së Kosovës, katër takime shkojnë në vazhdime

Janë mbyllur ndeshjet e rrethit të dytë në DigitAlb Kupën e Kosovës, ndërsa skuadrat favorite si SC Gjilani, FC Prishtina, Feronikeli kanë shënuar fitore, duke kaluar në fazën tjetër të garës.

Në ndërkohë, kater ndeshje kanë përfunduar me barazim dhe po vazhdojnë ndeshjet në vazhdime shtesë.

Ato janë: Ballkani – Drita (1:1), Trepça – Drenasi (1-1), Arbëria – Onix (0-0), Dardana – Vllaznia (2-2)

Rezultatet:

Feronikeli – Llapi 1-0

Malisheva – Gjilani 0-3

Flamurtari – Vushtrria 0-2

Minatori – Prishtina 0-4

Dardana – Vllaznia 2-2

2 Korriku – Istogu 1-0

Dukagjini – Besa 2-1

Vëllaznimi – Ferizaj 2-4

Arbëria – Onix 0-0

Vitia – Ramiz Sadiku 4-0

Ulpiana – Liria 0-3

Dardanët – Trepça ‘89 0-3

Drenica – Fushë Kosova 3-1

Trepça – Drenasi 1-1

A&N ­– KEK-u 3-1

KOMENTE