Rezultatet dhe tabela pas javës së 15-të në Superligë

Rezultatet dhe tabela pas javës së 15-të në Superligë

Kanë përfunduar dy takimet e fundit të javës së 15-të në Superligën e Kosovës në futboll. KF. Vushtrria ka shënuar fitore të madhe ndaj KF. Ferizajit në “Ferki Aliu” me rezultat 3-1.

Kurse, Flamurtari ka fituar në Klinë ndaj Dukagjinit me përmbysje të rezultatit, ku në fund triumfuan 2-1.

Ndërsa, Vushtrria me fitore gjendet tashmë në pozitën e 10-të me 12 pikë aq sa ka edhe edhe Ferizaj një pozitë më poshtë.

Lider i Superligës vazhdon të jetë SC Gjilani me pikë të barabarta me Ballkanin, nga 31 sosh, me tri pikë më pak është Drita e treat me 28-të.

Kjo është gjendja në tabelë:

KOMENTE