Renditja tabelare në Ligën e Parë pas javës së nëntë

Renditja tabelare në Ligën e Parë pas javës së nëntë

Kanë përfunduar shtatë nga tetë ndeshjet e javës së nëntë në Ligën e Parë, teksa tashmë renditja tabelare ka marrë formë.

Kampionatin e kryeson FC Liria me 20 pikë, e ndjekur nga FC Besa dhe FC Istogu që kanë grumbulluar nga 17 pikë.

Është e çuditshme fakti se si ish-skuadrat elitare si Vëllaznimi, KEK-u dhe 2 Korriku gjenden në fundin e klasifikimit.

KOMENTE