Receta me tre përbërës që largon dhjamin shpejt

Receta me tre përbërës që largon dhjamin shpejt

Çaji i gjelbër e pastron trupin dhe e mirëmban vitalitetin, ndërkaq portokajtë dhe nenexhiku e shpejtojnë metabolizmin, prandaj është e qartë se përse jane zgjedhur këta tre përbërës për ta krijuar pijen që e djegë dhjamin në afat rekord.

Përbërësit:

– 1 litër ujë

– 5 lugë çaj të gjelbër

– 1 portokall

– Nenexhik të freskët

Përgatitja:

Në një litër me ujë të nxehtë, shtojeni çajin e gjelbër. Lëreni ashtu të freskohet për 3 minuta dhe pastaj prejeni portokallin në rriska.

Çajin e gjelbër vendoseni në një kavanoz, pastaj shtoni rriskat e portokallit dhe nenexhikun.

Mbylleni kavanozin dhe lëreni tërë natën që të shpërbëhen tre përbërësit.

Të nesërmen pija është e gatshme, ndërkaq duhet ta konsumoni para çdo shujte.

KOMENTE