Rashica: Nuk e deshi fati!

Rashica: Nuk e deshi fati!

Futbollisti i kombëtares, Milot Rashica ka komentuar ndeshjen e futbollit me Bullgarinë, e cila përfundoi me barazim.

Ai ka thënë se si ekip e kanë ditur që përballë e kanë një ekip të vështirë.

“E kemi ditë që nuk ka me qenë ndeshje e lehtë, na kemi sulmuar gjatë gjithë kohës dhe kemi pas disa raste në pjesë të parë, dhe njërën prej tyre është deshtë me shënu golë, por fati nuk e deshti, po prapë na nuk jemi dorëzu derisa arritëm golin e barazimit, por nuk arritëm më shumë kështu që vazhdojmë me ndeshje tjera”, ka thënë ai .

“Edhe në pjesën e dytë jemi futë më motivim më të madhë, me tentu me fitu lojën i patëm ato rastet, e kisha edhe goditjen në fund i kishim shumë raste por shpresojë t’i arrijmë në ndeshje tjera. U pa edhe Bullgaria që kanë lojtar me eksperiencë e kemi ditë që ka me qenë vështirë, ka shumë dallim ky grup po normal ne do të provojmë në çdo ndeshje të japim maksimumin”, ka shtuar tutje ai.

KOMENTE