Rashica me përgjegjësi të reja, klubi ia beson një pozitë të rëndësishme

Rashica me përgjegjësi të reja, klubi ia beson një pozitë të rëndësishme

Futbollisti kosovar, Milot Rashica te Werder Bremeni shihet si lider për edicionin e ri pas shpërthimit që pati edicionin e fundit. 23-vjeçari realizoi 12 gola dhe asistoi gjashtë herë në 30 paraqitje në të gjitha garat.

Mediumet gjermane kanë raportuar se trajneri i Werder Bremenit, Florian Kohfeld ia ka besuar Rashicës penalltitë.

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, në edicionin 2019/20 do të ketë përgjegjësi shtesë te Bremeni.

Te kjo skuadër u transferua në janar të 2018-s nga Vitesse për shtatë milionë euro dhe ka kontratë deri më 2022.

KOMENTE