Raportohen dy aksidente trafiku me të lënduar

Raportohen dy aksidente trafiku me të lënduar

Autoritetet policore kanë bërë me dije për dy aksidente trafiku që kanë ndodhur, një në  Gjilan dhe një në fshatin Llabjan ku ka pasur të lënduar.

Në rastin e parë, në rrugën “Hamdi Kurteshi” në Gjilan, policia ka bërë me dije se ka ndodhur aksident trafiku në mes një motoçiklete dhe një veture.

Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore ka pësuar pasagjeri i motoçikletës, i cili është ndaluar në Spital për tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt.

Ndërsa, në rastin tjetër, në rrugën Gjilan-Prishtinë, në fshatin Llabjan ka ndodhur një aksident trafiku ndërmjet dy automjeteve civile të udhëtarëve me drejtues meshkuj K/Shqiptar dhe K/Serb.

Si pasojë e aksidentit përveç dëmeve materiale, lëndime trupore kanë pësuar dy drejtuesit e automjeteve si dhe katër pasagjerët.

Të lënduarit kanë marrë ndihmë mjekësore në spitalin e Gjilanit dhe janë lënduar, ndërsa dy pasagjerët femra Kosovare janë hospitalizuar për tretman të mëtutjeshëm mjekësor.

Rasti procedohet me procedurë të rregullt.

KOMENTE