Raporti i policisë për aksidentin me fatalitet në rrugën Viti-Kllokot

Raporti i policisë për aksidentin me fatalitet në rrugën Viti-Kllokot

Policia e Kosovs ka dhënë detaje për aksidentin me fatalitet në rrugën Viti-Kllokot

Autoritetet policore kanë bërë me dije se në rrugën Viti-Kllokot, më 03.12.2020, ora 08:00, ka ndodhur aksident trafiku në mes dy veturave civile.

“Si pasojë, njëri nga vozitësit, ka vdekur, ndërsa vozitësi tjetër, me tre pasagjerët, një mashkull dhe dy femra, janë lënduar.

Dy prej të lënduarve ndalen në Spitalin e Gjilanit, ndërsa njëra prej të lënduarave është dërguar në QKUK për tretman mjekësor”, thuhet në raportin e policisë.

Rasti është duke u hetuar. /2LONLINE.com/

KOMENTE