Publikohet lista e futbollistëve të Shqipërisë për “Euro 2020”

Publikohet lista e futbollistëve të Shqipërisë për “Euro 2020”

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Edi Reja ka shpallur listën e të grumbulluarve për sfidat ndaj Islandës dhe Francës, të vlefshme për eleminatoret e “Euro 2020”.

Lista e të grumbulluarve:

Portierë: Strakosha, Berisha dhe Hoxha

Mbrojtës: Hysaj, Dermaku, Mihaj, Ismajli, Gjimshiti, Kumbulla, Veseli, Mavraj

Mesfushorë: Ramadani, Lenjani, Xhaka, Bare, Abrashi, Memushaj, Gjasulën, Qose

Sulmuesë: Uzuni, Balaj, Cikalleshi, Roshi, Manaj.

Lojtarë të gatshëm: Balliu, Trashi, Sadiku, Kaçe, Seferi, Vrioni dhe Selahi.

KOMENTE