Prishtina triumfon ndaj Flamurtarit, ‘fluturon’ në tabelë

Prishtina triumfon ndaj Flamurtarit, ‘fluturon’ në tabelë

Ka përfunduar ndeshja e fundit e javës së 12-të në Superligë. Prishtina arriti t’i fitojë tri pikë të rëndësishmë në ndeshjen kundër ekpit nga i njëjti qytet, Flamurtarit.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Meriton Korenica ne minutën e 43’ dhe golii i dytë, sepse pas një gabimi të tij arriti të shënoj kapiteni i Prishtinës, Armend Thaçi.

Me këto dy gola të shënuara për vetëm tre minuta Prishtina arriti t’i grumbulloj 23 pikë dhe të rënditet në vendin e katërt në rënditjen tabelare ndërsa Flamurtari me humbjen e dytë radhazi mbetet në pozitën e 11 me vetëm 9 pikë.

KOMENTE