Prishtina eliminohet nga FIBA Europe Cup

Prishtina eliminohet nga FIBA Europe Cup

Prishtina është eliminuar nga FIBA Europe Cup, pasi u mposhtë nga Bayreuthi në ndeshjen e parafundit në grup të mërkurën në Prishtinë.

Kjo ishte mundësia e fundit për Prishtinën të mbetet në garë për kalimin e Grupit C në garën evropiane, por u mund 93:68 nga klubi gjerman në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve.

Prishtina ngel në pozitën e tretë në Grupin C me shtatë pikë, tri më pak se lideri Ventspilsi dhe një më pak se Bayreuthi në pozitën e dytë.

KOMENTE