Prishtina detyrohet të ndërroj sërish trajner, dorëhiqet Bylbyl Sokoli

Prishtina detyrohet të ndërroj sërish trajner, dorëhiqet Bylbyl Sokoli

Në prag të ndeshjes së javës së gjashtë, ndaj SC Gjilanit, Prishtina ndërron sërish trajnerin. Kjo pasi tekniku i njohur kosovar, Bylbyl Sokoli ofroi dorëheqje.

“Kam ofruar dorëheqje te drejtuesit e klubit për arsye shëndetësore. Më duhet të bëj një intervenim në gjurin e këmbës së djathtë dhe për këtë arsye pritet të mungojë për më shumë se dy muaj. Në bashkëpunim me drejtuesit e klubit kemi vendosur ta ndërpërejmë bashkëpunimin, pasi që zgjidhja më e mirë është që Prishtina të ketë një trajner i cili është afër ekipit”, ka thënë Sokoli në konferencën e jashtëzakonshme për media.

“Unë vazhdoj të besoj se ky ekip ka cilësi dhe potencial për të luftuar për titullin kampion. Organizimi brenda klubi është shumë i mirë dhe këta futbollistë kanë shumë cilësi. Ndaj unë dua të ju uroj vetëm suksese”, ka thënë ndër të tjerash Sokoli.

Sokoli i cili do të futet në sallën e operimit pas disa ditësh braktis ekipin pas më pak që kur mori drejtimin e klubit. Saktësisht më 4 shtator të këtij viti Sokoli kishte marrë drejtimin e klubit bardhekaltër që kishte shkëputur marrëveshjen me Mirel Josën.

Në anën tjetër, drejtuesit e Prishtinës kanë vendosur të emërojnë Armend Dallkun në krye të shtabit teknik.

Kështu ka konfirmuar Ahmet Kurtolli, anëtarë i kryesisë së klubit, i cili një gjë të tillë e bëri të ditur në konferencën e jashtëzakonshme për shtyp.

“Ne do të orientohemi në kuadrat tona që kemi dhe skuadrën aktualisht do të udhëheq shtabi teknik i cili është aty me në krye Armend Dallkun”, deklaroi Kurtolli.

KOMENTE