Prishtina 01 fiton Kupën e Kosovës në futsall

Prishtina 01 fiton Kupën e Kosovës në futsall

Prishtina 01 është fitues i Kupës së Kosovës në futsall për edicionin 2019/20. Në finalen e këtij kompeticioni kjo skuadër mposhti rivalët e qytetit Mabetex Prishtina me rezultat 2-1.

Golat i realizuan, Shefki Kamberi dhe Eljesa Neziri. Ndërkohë për Mabetex Prishtinën realizoi Shqipron Ibrahimi.

Kjo është një arritje e jashtëzakonshme e kësaj skuadre, e cila me organizimin dhe kualitetin brenda ekipit, premton shumë në të ardhmen.

Vlen të theksohet që palestra ishte e stërmbushur me adhurues futsalli.

KOMENTE