Princ Balde bëhet lojtar i Dritës

Princ Balde bëhet lojtar i Dritës

Klubi i futbollit Drita ka bërë me dije se ka zyrtarizuar marrëveshjen me mbrojtësin e përfaqësueses së Liberisë Princ Balde!

Postimi i FC Drita

Princ Balde nënshkruan me ne!

Kemi zyrtarizuar marrëveshjen me mbrojtësin e përfaqësueses së Liberisë Princ Balde!

Balde ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me klubin dhe do të jetë i gatshëm që në ndeshjet e europës.

Balde 23 vjeçar do të shtojë edhe më shumë konkurrencën në repartin e mbrojtjes dhe do të jetë një forcë shtesë për ekipin tonë drejt arritjes së qëllimeve tona!

Në të kaluarën Balde ishte pjesë e superligës së Kosovës ku luajti për ekipin e Drenicës dhe së fundmi Feronikelit! /2LONLINE.com/

KOMENTE