Presidenti Thaçi ngushëllon familjen Mehmedi

Presidenti Thaçi ngushëllon familjen Mehmedi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shprehur ngushëllimet e tij për humbjen e gazetarit dhe publicistit Qani Mehmedi, duke shkruarn ë profilin e tij se Qaniu ishte një zë origjinal në të gjitha periudhat nëpër të cilat kalojë shoqëria shqiptare

Ja postrimi i tij i plotë:

Me pikëllim mora lajmin për vdekjen e gazetarit dhe publicistit të njohur, Qani Mehmedi. Qaniu ishte një zë origjinal në të gjitha periudhat nëpër të cilat kalojë shoqëria shqiptare. Familjes Mehmedi dhe gjithë miqve u shpreh ngushëllimet më të sinqerta. HTH

KOMENTE