Presidenti Thaçi: Kosova e gatshme që menjëherë ta ndihmojë Turqinë

Presidenti Thaçi: Kosova e gatshme që menjëherë ta ndihmojë Turqinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur gatishmërinë që Kosova të dërgojë ndihmë të menjëhershme operative për të ndihmuar Turqinë, e cila sot u godit nga një tërmet shkatërrues.

“Zemrat tona u drejtohen familjeve të viktimave dhe atyre të plagosur nga tërmeti që goditi #Elazig. #Kosova është e gatshme të dërgojë ndihmë të menjëhershme operative, pasi ne qëndrojmë pranë njerëzve dhe Qeverisë së Turqisë në këto momente tragjike”, ka shkruar Thaçi në Twitter.

KOMENTE