Presidenti i FFK-së, Agim Ademi pret në takim zyrtarët e FC Drita

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi pret në takim zyrtarët e FC Drita

Sot në ambientet e federatës së futbollit të Kosovës, drejtori i përgjithshëm i FC Drita, Feti Murseli së bashku me zv.drejtorin Valon Zymberi kanë takuar presidentin e ri të FFK-së, Agim Ademin për të uruar në detyrën e re në krye të FFK-së.

Murseli është zotuar që bashkëpunimi mes FC Drita dhe FFK-së nuk do të mungojë në mënyrë që futbolli kosovarë të ketë ngritje, ka bërë të ditur faqja zyrtare e këtij klubi në facebook.

Edhe presidenti Ademi ka uruar klubin FC Drita për sukseset në arenën ndërkombëtare, duke na dëshiruar suksese edhe në ndeshjen e nesërme kundër ekipit të Malmos, dhe është zotuar që do ti mbështes të gjitha klubet pa dallime.

Ndryshe, skuadra e Dritës do ta mbajë sonte në orën 20:00 stërvitjen e fundit para ndeshjes së rrethit të parë të Ligës së Kampionëve kundër Malmos, që zhvillohet të martën në orën 20:45. Stërvitja e Dritës mbahet në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë.

KOMENTE