Premierliga në ‘zjarr’, garë e fortë për vendet e para

Premierliga në ‘zjarr’, garë e fortë për vendet e para

Tottenham Hotspur është rikthyer në pozitën e tretë në Premierligë pas fitores 4-0 ndaj Huddersffield.

Me këtë fitore, Spurs ka 67 pikë, një më shumë se Chelsea që rënditet në pozitën e katërt. Përveç, garës për titull që do të jetë deri në fund mes Liverpoolit e Cityt, në Premierligë garë e nxehtë do të jetë edhe për pozitat tre e katër.

Aty ku po garojnë Tottenham, Chelsea, Arsenal e Manchester United eshte me rivalitet se në luftën për titull dhe deri në fund gjithcka mund te ndryshoj.

KOMENTE