Premierë Liga angleze dominuese, me 4 skuadra në çerekfinale

Premierë Liga angleze dominuese, me 4 skuadra në çerekfinale

Në çerekfinale të këtij sezoni të Ligës së Kampionëve, Premierliga do të përfaqësohet nga katër skuadra.

Pas 7 vjet dominimi nga skuadrat spanjolle, duket se këtë vit skuadrat angleze i kanë mbushur bateritë dhe njëra nga to mund të jetë edhe fituese dh eta kthejë trofeun e më të merit në Evropë në Angli.

Që nga vitit 2010, në këtë fazë La Liga ka pasur minimum dy skuadra, kurse nga viti 2013 gjithmonë është përfaqësuar me tri skuadra.

Këtë sezon Premierliga do të ketë katër skuadra në çerekfinale,Manchester United, Manchester City, Totenham dhe Liverpool-i me shume gjasa, derisa Italia, Spanja, Portugalia dhe Holanda nga një.

KOMENTE