Porto humb Kupën e Portugalisë, lotët e Casillasit emocionojnë botën

Porto humb Kupën e Portugalisë, lotët e Casillasit emocionojnë botën

Është luajtur sot finalja e Kupës së Portugalisë mes Porto-s dhe Sporting Lisbone, ku Lisbona ka arritur të fitojnë trofeun pas gjuajtjes së penalltive, teksa koha e rregullt dhe ajo shtesë është mbyllur me rezultatin 2-2.

Porto ka kaluar në avantazh në minutën e 41-të falë golit të Tiquinho Soares, i cili ka festuar me një fanellë të Iker Casillas. Ish-portieri i Real Madrid, i cili ka pësuar një infarkt 1 majin e kaluar, ka qenë i pranishëm në stadium dhe është kapur menjëherë nga kamerat.

Spanjolli ka kërkuar të mbulohej me strehën e kapelës, por nuk ka arritur të fshehë mallëngjimin dhe lotët e tij.

Videoja emocionale e portierit legjendar spanjoll, Iker Casillas, që  u detyrua ta lë  fushë ne blertë  dhe futbollin për shkaqe shëndetë sore po bënë  gjiron e botës.

KOMENTE