Portieri i Kosovës mund ta sfidojë Granit Xhakën

Portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriqi pritet të debutojë kundër Arsenalit.

Në Arsenal luajnë gjithashtu dy shqiptarët Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka, të cilëve Muriqi pritet t’u dal përballë në portën e Manchester Cityt.

Portieri i parë i  Man City Ederson po përballet me një garë kundër kohës për përballjen e së dielës ndaj Arsenalit.

Braziliani mori një lëndime në gju në ndeshjën ndaj Neëcastle, ndërsa ky mund të jetë një lajm shumë i mirë për portierin e Kosovës, Arijanet Muriq, duke pasur parasysh edhe lëndimin e portierit të dytë Claudio Bravo.

Zgjedhja e vetme për Guardiolën është Muriç, ndërsa në orët në vazhdim mbetet të konfirmohet gjendja e Ederson edhe pse duket mjaft e vështirë për një rikthim.

KOMENTE