Policia shqipton 508 gjoba në bazë të ligjit për pandeminë dhe 1004 gjoba trafiku

Policia shqipton 508 gjoba në bazë të ligjit për pandeminë dhe 1004 gjoba trafiku

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve në qytete të ndryshme të Kosovës, ka shqiptuar 508 tiketa në bazë të ligjit Covid-1, transmeton Portali 2LONLINE.com.

Po ashtu policia ka shqiptuar edhe 1004 tiketa për drejtues automjetesh, për shkelje të rregullave në komunikacion.

Ndërsa brenda 24 orëve të fundit janë shkaktuar 2 aksidente fatale, 13 aksidente me të lënduar dhe 40 aksidente me dëme materiale.

Janë arrestuar edhe 16 persona, 9 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 4 në vuajtje të dënimit. /2LONLINE.com/

KOMENTE