Policia: Brenda 24 orëve, 31 aksidente dhe 642 gjoba trafiku

Policia: Brenda 24 orëve, 31 aksidente dhe 642 gjoba trafiku

Autoritetet policore kanë bërë me dije se brenda 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë ndodhur 31 aksidente trafiku.

Sipas policisë, 10 prej tyre kanë qenë me lëndime dhe 21 të tjera me dëme materiale por pa të lënduar, transmeton Portali 2LONLINE.com.

Duke iu referuar statistikave policore brenda 24 orëve janë shqiptuar 642 tiketa gjobitëse për drejtuesit e automjeteve që nuk kanë respektuar ligjin.

Përndryshe, brenda kësaj periudhe kohore janë arrestuar 12 persona, 7 prej tyre janë dërguar në mbajtje. /2LONLINE.com/

KOMENTE